Program szkoleń

18-24 lipca 2022 | Akademia Pomorska w Słupsku
Wprowadzenie

Na pierwszym spotkaniu omówimy dokładnie zasady konkursu i przebieg całej Akademii. Dowiesz się, jak wygląda punktacja i jak będziesz pracować zespołowo. Poznasz wszystkie dokumenty, które przydadzą się w trakcie wyjazdu (i w późniejszych projektach). Pokażemy Ci, jak wygląda wniosek projektowy i budżet. To też moment na poznanie mentora, który będzie wspierać Twoją grupę przez cały tydzień!Iga Adamek
Ewelina Dusza
Wymyśl projekt – generowanie pomysłów

Od czego zacząć? W Twojej głowie jest milion pomysłów albo wręcz przeciwnie – wszystko już było? Podczas tego warsztatu nauczysz się, jak wymyślać pomysły. Jeden z nich będziesz dopracowywać przez cały tydzień!

Ewelina Dusza
Maciej Cieciora
Zbuduj zespół projektowy

Skuteczna praca nad projektem jest łatwiejsza zespołowo – o ile zespół funkcjonuje sprawnie. Jak więc ułatwić pracę zespołu? Co, gdy wszyscy chcą być liderami? Jak sprawnie podzielić się obowiązkami i rozliczać z pracy? Wspólnie z innymi wypracujesz zasady, które będą obowiązywać w Twoim zespole projektowym.

Iga Adamek
Julia Sobolewska
Jakub Persjanow
Poznaj tajniki skutecznej komunikacji

Komunikacja przychodzi nam naturalnie – co chwilę wysyłamy i odbieramy jakieś komunikaty. Jak jednak robić to skutecznie i zadbać o swój komfort? Przećwiczysz techniki komunikacji międzyludzkiej, które ułatwią nie tylko organizację projektu, ale i codzienne funkcjonowanie.

Julia Sobolewska
Znajdź partnerów – współpraca zewnętrzna

Kto by nie chciał, żeby do projektu dołączył partner, który wesprze finansowo albo barterowo inicjatywę? Podczas tego warsztatu dowiesz się, jak zbudować i skutecznie przedstawić swoją ofertę współpracy oraz na co zwrócić uwagę podczas szukania partnerów.

Ariel Wojciechowski
Zaprojektuj materiały – warsztaty graficzne

Identyfikacja wizualna to kluczowa kwestia – może przyciągnąć uczestników projektu i pozwolić wyróżnić się, czy to w sieci, czy stacjonarnie. Jak ją skutecznie zaprojektować? Podczas warsztatów odkryjesz, że nie zawsze trzeba do tego korzystać z pomocy grafika! Poznasz możliwości, jakie dają darmowe programy graficzne.

Jakub Persjanow
Wypromuj inicjatywę – działania promocyjne w pigułce

Masz projekt – a skąd inni mają się o nim dowiedzieć? Tego właśnie się dowiesz, podczas warsztatów. Dowiesz się, że działania promocyjne to nie tylko obecność w mediach społecznościowych, a ich skuteczność zależy przede wszystkim od Twojej kreatywności.

Maciej Cieciora
Zweryfikuj projekt – ewaluacja

Finałem każdego projektu powinna być przeprowadzona ewaluacja. To pozwala udoskonalić Twoje działania! O czym pamiętać w ramach ewaluacji? Jak skutecznie zbierać informacje od naszych odbiorców i jak je wykorzystywać?

Maria Zienkiewicz
Poradź sobie z kryzysem
Kryzysy są częścią projektów, integralnie wpisaną w ich organizację. Skuteczne przygotowanie się i przeciwdziałanie to jedna z rzeczy, których nauczysz się w trakcie tego warsztatu. Druga to reakcja “na gorąco”, gdy właśnie coś się wydarzy w trakcie organizacji albo samego wydarzenia.
Mateusz Grochowski
Naucz się prezentować swój projekt
Wchodzisz do windy, w której spotykasz Przewodniczącego PSRP – wiesz, że szuka projektu samorządowego, który chciałby wesprzeć. Jak w czasie jazdy windą (czyli w około 30 sekund) przedstawisz swoją inicjatywę? Tzw. elevator speech to jedna z metod, które pozwalają przećwiczyć opowiadanie o projektach. Przygotujesz się na finałowy speech Akademii.

 

Maciej Kochański

Organizator

Współorganizatorzy

Partnerzy strategiczni

Zapisz się na wydarzenie!