Program szkoleń

02-08 sierpnia 2021 | Akademia Pomorska w Słupsku
#BoJakNieMyToKto?

Cel: Poznanie podstawowych form projektowych, źródeł, inspiracji oraz motywów, na przykładzie projektów realizowanych przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas szkolenia dowiecie się czym jest Parlament Studentów RP, jakie projekty realizuje i realizował w ubiegłych latach, skąd pomysł na organizację akademii i wiele więcej! Dzięki temu warsztatowi przekonacie się, jakie są podstawowe formy realizacji projektów. Będziecie mieli również okazję nauczyć się części składowych projektu, rozpisać przykładowy harmonogram, stworzyć scenariusz oraz zdefiniować cele projektu.

Mateusz Grochowski
Ewelina Dusza
#OdKonceptuDoProjektu

Cel: Poszukiwanie inspiracji bez wtórnego naśladownictwa, czyli generowanie pomysłów na własny projekt.

W trakcie szkolenia poruszymy sprawy związane z różnicą między inspiracją a kopią. Omówimy kwestie związane z potrzebą kontynuacji projektów z lat ubiegłych oraz podejmiemy refleksję na temat praktyki oraz składowych realizacji projektów.

Mateusz Adaszczyk
Michał Krzyżowski
#DreamTeam

Cel: Odpowiedź na pytanie – Jak poprzez pracę zespołową zadbać o zbudowanie zgranego, odpowiedzialnego za siebie, aktywnego i wspierającego zespołu projektowego?

Podczas szkolenia odpowiemy na pytania:
Jak zbudować trwały zespół? Jak delegować zadania? Czy role w zespole są przypisane na stałe, czy jednak można je zmienić? Jak sobie radzić ze stresem, w zespole? Jak nie wyładowywać się na innych?
Przeanalizujemy również formy komunikacji oraz zastanowimy się nad samodoskonaleniem i samorozwojem. 

Marcin Styrna
Paula Socha
#KomunikujSię

Cel: Projektowanie komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej.

W trakcie szkolenia zmierzymy się z odwiecznym problemem „rynku” projektowego  – komunikacją. Poznacie zasady budowania komunikacji wewnątrz zespołu. Omówimy również zagadnienie komunikacji zewnętrznej. Skupimy się na tworzeniu spójnego wizerunku, definiowaniu wskaźników adekwatności treści, określaniu grup odbiorców i pojedynczych adresatów.

Ariel Wojciechowski
Julia Sobolewska
#WPoszukiwaniuPartnera

Cel: Poznanie skutecznych sposobów na pozyskiwanie sponsorów, partnerów, patronatów.

Podczas szkolenia nauczymy się negocjacji z potencjalnymi sponsorami, przygotujemy profesjonalną ofertę współpracy oraz dowiemy się, jak wyszukiwać sponsorskie perełki!

Aleksandra Pepłowska
Kacper Krotecki
#Kryzys

Cel: Nauczenie się analizy ryzyka, zarządzania kryzysem, rozwiązywania sytuacji trudnych i konfliktowych.

Integracja grupy jest jednym z kluczowych czynników, wpływających na odnoszenie sukcesów przez zespół. W trakcie pracy dochodzi do spotkania się i przenikania różnych cech osobowości, co nierzadko doprowadza do napięć, niepewności lub konfliktów. Podczas tego warsztatu będziemy mieli okazję przekonać się, czym w praktyce jest kryzysowe zarządzanie. Przyjrzymy się również trudniejszym sytuacjom, takim jak konflikty zespołowe i poszukamy skutecznych rozwiązań. 

Marcin Styrna
Paula Socha
#VisualMaster

Cel: Rozwój umiejętności graficzno-desginerskich.

Żaden projekt nie może obyć się bez estetycznej wizualizacji, dobrego layoutu i wizualnie okazałego designu. Przejdziemy przez projektowanie graficzne: od koncepcji, przez odniesienia do marki i celów, do przygotowania materiałów do publikacji – w końcu każdy projekt powinien mieć dobre marginesy i spady! W trakcie warsztatu zapoznamy się również z zasadnością form komunikacji za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz przyjrzymy się niektórym kampaniom promocyjnym, aby poznać dobre praktyki komunikacyjne.

Julia Sobolewska
Jakub Persjanow
#FuckUpNight

Czy chcielibyście funkcjonować w środowisku, w którym każdy nieumyślny błąd byłby karany? W którym każde Wasze niepowodzenie powoduje wytykanie palcami przez innych? Fundacja Dobra Porażka – to fundacja wspierająca różne inicjatywy: „Nasze podejście oparte jest o koncepcję „dobrej porażki” opracowanej przez prof. Paula Iske. Mówi ona, że podejmujemy się realizacji etycznych celów i działamy z intencją osiągnięcia sukcesu. Może się jednak zdarzyć tak, że poniesiemy porażkę z powodu nieumyślnie popełnionych błędów, niecelowo złych decyzji lub z powodów od nas niezależnych. Musimy wówczas z tego wyciągnąć wnioski i wykorzystać je w przyszłych działaniach oraz podzielić się takim doświadczeniem z innymi”.

Jarosław Łojewski
Fundacja Dobra Porażka
#EwaluujSię
Cel: Dowiedzieć się, w jaki sposób organizować i poprowadzać poprawnie  ewaluację, która podsumowuje wyniki prac zespołu po zakończeniu projektu, tak aby wyciągnąć wnioski i zaplanować ich wdrożenie w przyszłych edycjach.
Czy zdarzyło Wam się spotkać ze stwierdzeniem „aaa jeszcze podsumowanie!”. Dlaczego ewaluacja jest traktowana po „macoszemu”? To niezwykle ważny element każdego projektu. Podczas warsztatu połączymy teorię i praktykę. Przejdziemy przez cały proces „krok po kroku”. Poznamy odpowiedź na pytanie: czego unikać w procesie ewaluacji. Przybliżymy podstawowe błędy, określimy jakie wskaźniki i elementy powinniśmy mierzyć, zweryfikujemy podejście do ankietyzacji. Do naszych dyskusji dołączy również aspekt wdrożenia wyciągniętych wniosków.
Joanna Maruszczak
Adam Malicki
#DeadLineUp
Cel: Sprawne zarządzanie sobą w czasie, niezależnie od liczby zadań i projektów!
Podczas tego szkolenia poznacie niezbędnik zarządzania sobą w czasie, produktywnością i przepływem pracy! Przydatne aplikacje, techniki i sposoby pomogą Wam w przyszłości pogodzić różne zadania w kalendarzu zupełnie jakbyście dysponowali magiczną klepsydrą Hermiony, umożliwiającą przebywanie w dwóch różnych miejscach!

Jakub Śliwiński
#mistrzPITCHingu
Cel: Poznać tajniki prezentacji i krótkich wystąpień publicznych.
 
Jak przygotować profesjonalną prezentację i wystąpienie? Poznajcie sposoby, by sobotnia prezentacja Waszego projektu przykuła uwagę jury i publiczności! Dowiedzcie się o czym pamiętać „pitchując” i jak nie dać zjeść się stresowi, który wywołują wystąpienia. Nauczcie się mówić o swoim pomyśle w sposób przekonujący – tak by zawalczyć o wygraną!

Mateusz Adaszczyk
Maciej Kochański

Organizator

Współorganizatorzy

Partnerzy strategiczni

Zapisz się na wydarzenie!