Program szkoleń

26-30.07.2023 r. | Słupsk

Czwartek 27.07

A.B.C. projektu

Kacper Krotecki

Pomysł, plan, realizacja– niezbędne elementy projektów. Poznaj najistotniejsze etapy tworzenia projektów oraz zdobądź wiedzę jak myśleć kreatywnie, aby to co chcemy stworzyć było oryginalne i intersujące. Naucz się efektywnego realizowania wyznaczonych celów. Dzięki temu szkoleniu zdobędziesz podstawy, dzięki którym rozpoczęcie tworzenia wydarzeń, inicjatyw i nowych pomysłów będzie przychodzić Ci z łatwością!



Zespół – ja, Ty, My

Ewa Staruch

Każdy z nas jest inny, każdy z nas ma inną osobowość, sposób pracy. To jednak nie będzie stanowić przeszkody w pracy zespołu, jeżeli nauczymy się ze sobą komunikować. Aby osiągnąć sukces w realizacji projektu, jednostka, jaką jest zespół, musi ze sobą dobrze współpracować. Co jest nam potrzebne, by móc ogarniać współprace w grupie na najwyższym poziomie? Podczas szkolenia zdobędziesz wiedzę o sposobach komunikacji w zespole oraz uświadomisz sobie, jak sprawny kontakt ułatwia pracę!



Czy nas na to stać?

Marcin Pioch

W obecnych czasach, kiedy wszystko drożeje, a nasze fundusze nie rosną w adekwatnym tempie warto jest rozsądnie gospodarować dostępnymi środkami. Poznaj techniki zarządzania finansami, mądrego gospodarowania środkami. Naucz się w jaki sposób wykorzystywać fundusze pozyskane od partnerów zewnętrznych. Zyskaj wiedzę dotyczącą pozyskiwania współprac barterowych. Rozsądne gospodarowanie dostępnymi środkami pozwala nam na realizację projektów z uniknięciem niepotrzebnego stresu!



Piątek 28.07

Celownik projektu – komu, czemu?

Julia Bednarska

Te pytania musimy sobie zadać, jeżeli chcemy stworzyć wydarzenie zgodne z potrzebami naszych odbiorców, czyli w większości przykładów – studentek i studentów. Musimy pamiętać, że projekty tworzymy dla kogoś. Ważne jest abyśmy nauczyli się analizować potrzeby i oczekiwania naszych odbiorców. Podczas szkolenia zdobędziesz wiedzę z zakresu analizowania potrzeb rynkowych oraz realizacji działań zgodnych z oczekiwaniami społeczeństwa dla którego projekty realizujesz.



Projekt w czas i na czas!

Agata Andrzejczyk

Rozsądne zarządzanie czasem jest niezwykle istotne w funkcjonowaniu projektowca i w realizacji projektów. Dobry projektowiec to taki, który potrafi wyznaczone cele rozłożyć odpowiednio w czasie i wyrobić się na ustalone deadliny. To również osoba, która umie stworzyć logiczny i realny harmonogram działań przygotowawczych. Pozwala to na rozłożenie pracy w czasie i realizacje wyznaczonych zadań na odpowiednio wysokim poziomie. Podczas szkolenia poznacie techniki zarządzania projektem oraz sobą w czasie.



Sztuka prezentacji

Paweł Zdybel

Dobry projekt sam się obroni, ale warto mu pomóc i sprzedać go w odpowiedni sposób. Element promocji i prezentacji naszych działań jest kluczem do sukcesu pod względem pozyskiwania środków. Umiejętne przedstawienie projektu, celów, a także zysków jakie możemy zyskać jest sztuką. Prezentując siebie i projekt musimy zwracać uwagę na to jak wyglądamy, jak mówimy, być świadomi tego na co zwrócić uwagę i jak wady naszego projektu przekuć w wyzwania i zalety. Szkolenie pozwoli na zdobycie wiedzy z zakresu autoprezentacji oraz marketingu projektu.



Sobota 29.07

Koniec? Czas na ewaluacje!

Mateusz Salamon

Czy koniec projektu oznacza koniec pracy? Absolutnie! Dobry projektowiec to taki, który chce się rozwijać, nie boi się krytyki i umie uczyć się na błędach. Po zakończeniu realizacji projektu powinniśmy go zewaluować. Dowiedzieć się co z perspektywy uczestnika było dobre, a co złe. Jako organizatorzy, koordynatorzy, członkowie zespołów często nie widzimy błędów i problemów. Nie bójmy się krytyki, nie bójmy się pytać! Dzięki przeprowadzeniu sprawnej, merytorycznej ewaluacji możemy się rozwijać i tworzyć coraz to lepsze projekty.



Zarządzanie kryzysowe

Jakub Stefaniak

Kryzysy są nieodłącznym elementem realizacji projektów. Nawet w najlepiej zaplanowanym wydarzeniu może się zdarzyć coś co blokuję jego realizację. Wtedy trzeba reagować szybko, ale co ważne z głową! Istotne abyśmy w takich sytuacjach nauczyli się panować nad stresem i swoimi emocjami, aby działania naprawcze były logiczne i skuteczne. Poznaj metody radzenia sobie w trudnych, podbramkowych sytuacjach oraz jak przekuć chwytliwy kryzys w sukces!



Feedback

Kapituła konkursowa

Chcemy, aby realizowane przez Was w trakcie Akademii PSRP #zaPROJEKTowani projekty były jak najlepsze. Zdajemy sobie sprawę, że potrzebujecie od nas wsparcia zarówno w ich tworzeniu, jak i po ich prezentacji. Chcemy wspólnie z Wami przeanalizować mocne i słabe strony Waszych pomysłów. Konstruktywny feedback jest czymś nie ocenionym! Zależy nam na tym, żebyście wracając z Akademii PSRP byli zmotywowani do dalszej pracy i tworzyli najlepsze projekty w Polsce!



Organizator

Współorganizatorzy

Zapisz się na wydarzenie!