Szkoleniowcy

Marcin Styrna

Trener z uprawnieniami pedagogicznymi, facylitator, doradca, przedsiębiorca, członek Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Biznesu. Pomysłodawca i współtwórca platformy szkoleniowej dla studentów – szkoleniadlastudentow.pl. Absolwent Politechniki Krakowskiej, gdzie pełnił rolę Przewodniczącego Samorządu Studentów oraz Doktorantów. Posiada długoletnie doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu dużymi zespołami. Konsultant i trener firm z branży: lotniczej, ochrony mienia, medycznej, PR, HR, organizacji ogólnopolskich festiwali, produkcyjnej, fundacji, ogólnopolskich organizacji studenckich oraz uczelni. Prelegent na ogólnopolskich konferencjach z zakresu budowania zespołu, motywacji, wolontariatu, rozwiązywania konfliktów i strategii.

Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej i studiów podyplomowych menedżerskich dla Kadry kierowniczej oświaty, trener z zastosowania nowoczesnych metod projektowych w biznesie oraz budowania relacji dla biznesu. Designer współpracujący z firmami w branży IT. Zawodowo współpracuje z Marquardt Design. Przez lata aktywny działacz samorządności studenckiej, sprawował m.in. funkcje przewodniczącego Forum Uczelni Technicznych, członka Rady Wykonawczej Parlamentu Studentów RP, przewodniczącego Komisji ds Współpracy z Komisjami Branżowymi PSRP, członka komisji przy RGNiSW w MNiSW i był inicjatorem porozumienia Trójmiejskiego Porozumienia Studentów. Na macierzystej uczelni reprezentant studentów w organach uczelnianych. Obecnie Prezes Instytutu Innowacyjnej Nauki, członek Rady Fundacji Polska Innowacyjna, panelista/ekspert podczas konferencji Młodzi do Łodzi organizowanego przez Architekturę MURATOR i tutor na wielu warsztatach studenckich. Organizator i inicjator największych warsztatów architektonicznych Architektour.

Michał Krzyżowski

Jarosław Łojewski

Pionier propagowania w Polsce idei uczenia się z niepowodzeń menedżer IT, doradca, trener, coach, mentor Od ponad 30 lat zawodowo związany z branżą IT.

Pracował jako programista, analityk IT, Business Relationship Manager, menedżer projektów i zespołów IT oraz architekt IT Łącznie brał udział w ponad 700 projektach korporacyjnych oraz w roli mentora wspierał ponad 70 projektów startupowych. Od 2012 roku współpracuje z inkubatorami przedsiębiorczości, biorąc udział w projektach akceleracyjnych oraz doradzając indywidualnie licznym zespołom startupowym.

Autor kilkunastu artykułów dot. praktycznych aspektów uczenia się na błędach. Jeden z współautorów książki „Inżynieria wymagań. Studium Przypadków”. Prelegent na TEDxGdynia oraz szeregu konferencji IT i innych. Zorganizował m.in. 28 spotkań FuckUp Nights. Założyciel i prezes Fundacji Dobra Porażka. Misją Fundacji jest wspierane rozwoju organizacji i ludzi dzięki umiejętności skutecznego zdobywania doświadczeń wyniesionych z przeżytych porażek. Organizator konferencji Dzień Porażki. Autor metody 5Z, która jest uporządkowanym sposobem uczenia się z porażek.

Twórca Failowship – pierwszych na świecie kart uczących dobrego rozmawiania o porażkach. Informacje na temat działalności Fundacji znajdziesz na stronach: dobraporazka.pl, dzienporazki.pl.

Absolwentka pedagogiki. Poprzez kilkunastoletnią działalność prospołeczną, doświadczony praktyk w projektach. Współtwórca i koordynator wielu nowych przedsięwzięć, jak projekty Najlepszy Samorząd MRM Rawa Mazowiecka, Skill Up!  Politechniki Łódzkiej, Akademia PSRP #zaPROJEKTowani. Trener w projekcie Warsztat Lidera, oraz w organizacjach studenckich podczas konferencji szkoleniowych takich jak m.in. POLIgon Forum Uczelni Technicznych, Konwent Przewodniczących PSRP.  W swojej działalności skupia się na tworzeniu zespołu, zarządzaniu nim, wyciąganiu potencjału z ludzi, poprawnej komunikacji, zarządzaniu czasem oraz projektami.

Paula Socha

Mateusz Grochowski

Przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Student Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, od urodzenia związanym z Podlasiem. W 2017 wybrano go na Przewodniczącego Samorządu Studentów UMB, a rok później został Przewodniczącym Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego. W latach 2019-2020 reprezentował PSRP w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a od 2019 roku należy do grona ekspertów ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej, gdzie od stycznia 2021 r. zasiada w Prezydium.

Adam Malicki

Wiceprzewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, w którym odpowiedzialny jest za sprawy szeroko pojętej ewaluacji oraz pomoc i wsparcie studentów z niepełnosprawnościami. Student IV roku prawa w poznańskiej filii Uniwersytetu SWPS. Były przewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu SWPS, a od marca 2021 r. ekspert ds. studenckich PKA. 

Poza działalnością samorządową związany z Fundacją Pro Akademika, funkcjonującą przy Uniwersytecie SWPS. Interesuje się prawem administracyjnym oraz prawem o szkolnictwie wyższym i nauce. Od dzieciństwa zaangażowany w działalność organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji czy zespołów muzycznych. Pomysłodawca podcastu „Po Studencku”.

Prywatnie miłośnik komiksów, seriali, muzyki każdej, książek oraz Harry’ego Pottera. Strzeżcie się wrogowie dziedzica!

Studentka kognitywistyki (I roku studiów II stopnia) zafascynowana mózgiem i procesami w nim zachodzącymi. Od stycznia 2021 roku członkini Rady Wykonawczej PSRP, kierująca pracami Komisji ds. jakości kształcenia i umiędzynarodowienia. Reprezentantka PSRP w European Students’ Union (ESU), a ponadto w marcu dołączyła w skład Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Swoje doświadczenie zdobyła pełniąc przez blisko dwa lata funkcję Przewodniczącej Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz reprezentując studentów w licznych gremiach tj. Senacie Akademickim, Uniwersyteckiej Radzie ds. Kształcenia czy Radzie Uczelni. Ponadto od roku akademickiego 2019/2020 jest członkinią kapituły konkursowej Uniwersytet Jutra II, projektu projakościowego zajmującego się dofinansowaniem modernizacji oferty edukacyjnej UAM. Od października 2019 roku jest ekspertką ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W ramach swojej działalności przeszkoliła setki studentów z zakresu mobilności studenckiej oraz możliwości umiędzynarodowienia studiów/projektów, opiniowania programów studiów, praw i obowiązków studenta czy przygotowania i realizacji projektu.

Joanna Maruszczak

Julia Sobolewska

Obecnie Rzecznik Prasowy Parlamentu Studentów RP, w poprzednich latach m.in. Przewodnicząca Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, senator studencki w Senacie UW oraz przewodnicząca Komisji Koordynacji Projektów ZSS UW. Studentka socjologii w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW i absolwentka dziennikarstwa ze specjalizacją public relations i marketing medialny, sekretarz zespołów oceniających Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Współodpowiada za działania komunikacyjne Parlamentu Studentów RP, w tym kampanie informacyjne i działania w social mediach. Prowadzi także szkolenia z tego zakresu, dotykając m.in. tematów trudnych np. kryzysów w samorządzie czy komunikacji dot. wsparcia psychologicznego dla studentów. Oprócz PSRP realizuje się zawodowo w Uniwersytecie Otwartym UW w sekcji szkoleń i promocji.

Obecnie Dyrektor Centrum Komunikacji Parlamentu Studentów RP, Zastępca Przewodniczącego Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej, członek Parlamentu Studentów oraz senator Politechniki Gdańskiej. W samorządności działa od 4 latach, zaczynając od Wydziałowej Rady Studentów. Swoje działania ukierunkowuje typowo na komunikację.  Od mediów społecznościowych po opiniowanie programów studiów, w każdym aspekcie skupiony na działaniach na rzecz społeczności studenckiej.

Jakub Persjanow

Ewelina Dusza

Dyrektor Biura Organizacyjnego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Od pierwszego roku studiów związana z samorządem jednostkowym, a następnie z samorządem centralnym Uniwersytetu Warszawskiego. Koordynatorka wielu wydarzeń i inicjatyw, wartych od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przewodnicząca Komisji Finansowej Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego (od XII 2016 do XII 2018 roku). Samorządowo i zawodowo od zawsze związana z tworzeniem budżetów, finansami i rozliczeniami.

Przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH oraz Dyrektor Juwenaliów Krakowskich. Student Technologii Chemicznej na Wydziale Energetyki i Paliw AGH. W działalność samorządową zaangażowany od 2017 roku, kiedy zaczęła się jego przygoda z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Zawodowo miał okazję współpracować z marką Apple w ramach programu ambasadorskiego iStudies oraz działać w branży energetyki odnawialnej jako marketer. Zwolennik transformacji energetycznej, w której sam chce wziąć udział. Prywatnie zainteresowany motoryzacją  i sportami walki.

Jakub Śliwiński

Aleksandra Pepłowska

Członkini Rady Wykonawczej PSRP, Przewodnicząca Komisji ds. współpracy zewnętrznej PSRP i Koordynatorka projektu „Młodzi na rynku pracy”. Od ponad roku wspiera zespół sprzedaży w międzynarodowej korporacji, zajmując się opracowywaniem kampanii ecommercowych. Ola to również ekspertka ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Na co dzień, od ponad 3 lat studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pełniła funkcję Senatorki SGH, Rzeczniczki Praw Studenta SGH oraz Członkini Prezydium Forum Uczelni Ekonomicznych ds. relacji ze Środowiskiem zewnętrznym. Doświadczenie w realizacji projektów zdobyła przy tworzeniu inicjatyw m.in. TEDxSGH, Bieg SGH oraz Healthcare Business Forum. Beneficjentka programu Narodowej Reprezentacji Narodowej przy Ministerstwie Nauki i Edukacji, gdyż to również doświadczona reprezentantka Polski w podnoszeniu ciężarów.
Prywatnie podkreśla, że jest po prostu miłośniczką wszelkiej aktywności sportowej i spędzania czasu w rodzinnym mieście niedaleko jeziora, lasu i miejsca, gdzie można piec serniki. W wolnej chwili planuje górskie wyprawy, a od najmłodszych lat marzy o uczestnictwie w Igrzyskach Olimpijskich.

Przewodniczący Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, tegoroczny Absolwent tejże Uczelni, na specjalności Zarządzanie Projektami. Członek Komisji ds. współpracy zewnętrznej PSRP, od lipca zawodowo związany ze sponsoringiem i zarządzaniem marką.
Od początku studiów związany z samorządem studenckim, a w szczególności z obszarem sponsoringu. Koordynator oraz Teamlider ds. sponsoringu przy wielu projektakch studenckich, na przykład: Juwenalia Poznań czy Test Wiedzy Ekonomicznej. Koordynator projektu dla studentów I-roku poznańskich Uczelni – „Poznańska Akademia Liderów” 2020 (de facto, Absolwent edycji z 2016 roku). Pomysłodawca oraz jeden z prowadzących podcast „STUDYjnie”.
Prywatnie fan serialu „Jak poznałem Waszą matkę?”, seriali Netflixa oraz dobrego ginu i whisky. Zawsze chętny do wielogodzinnych rozmów o sporcie, muzyce i kulturze

Kacper Krotecki

Maciej Kochański

Dyrektor Biura Marketingu i Public Relations UO, rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego oraz pełnomocnik ds. studenckich, trener, nauczyciel i zapalony społecznik.
Od najmłodszych lat aktywnie wspierał wiele instytucji pozarządowych zbierając doświadczenia w zarządzaniu organizacjami non profit. Jego obszarami zainteresowań są głównie te związane z komunikacją, PR, zarządzaniem zespołem zadaniowym oraz tworzenie
i kierowanie zespołami kreatywnymi.
W latach 2015-2016 członek rady wykonawczej, rzecznik prasowy Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz przewodniczący Komisji Promocji i Informacji PSRP.
Od roku 2017 współpracował z Centrum Edukacji Ustawicznej Uniwersytetu Opolskiego realizując zajęcia z zakresu sztuki wystąpień publicznych, budowania cech liderskich oraz zarządzania zespołem zadaniowym.
Od roku 2019 prowadzi zajęcia, które realizowane są na Wydziale Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej UO z zakresu rzecznictwa prasowego oraz zarządzania projektem PR. 
Od stycznia 2017 roku Członek Rady Instytutu Rozwoju Kompetencji Społecznych z siedzibą w Warszawie, w ramach działalności której realizował liczne szkolenia oraz prelekcje dla samorządów studenckich oraz organizacji młodzieżowych.
W roku 2018 został wyróżniony przez środowisko akademickie Politechniki Łódzkiej. Podczas uroczystej gali w Łodzi otrzymał on nagrodę dla najwyżej ocenianego szkoleniowca cyklu szkoleń i wykładów Skill Up, realizowanego przez ostatnie trzy lata w murach Politechniki Łódzkiej. 
Praktyk poszukujący potwierdzenia swoich tez w bibliotece. 

Kierownik Biura Karier i Współpracy z Absolwentami Politechniki Białostockiej oraz Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej. Zajmuje się głównie wsparciem studentów oraz absolwentów uczelni wyższych przy zakładaniu działalności gospodarczej czy pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Posiada duże doświadczenie przy realizacji imprez masowych, które zdobył podczas koordynowania i organizacji Juwenaliów w Białymstoku, Międzynarodowego Zjazdu Absolwentów Politechniki Białostockiej, a także mniejszych wydarzeń jak Zjazd Forum Uczelni Technicznych czy obozy adaptacyjne. Były przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej oraz były członek Rady Politechniki Białostockiej. Podzieli się z wami swoim doświadczeniem i wiedzą w zakresie kryzysów i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Mateusz Adaszczyk

Ariel Wojciechowski

Kierownik – koordynator projektów edukacyjnych w Warszawskim Instytucie Bankowości, oraz Wiceprezes Instytutu Rozwoju Kompetencji Społecznych. W latach poprzednich Przewodniczący Parlamentu Studentów RP, członek Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, członek Rady Wykonawczej PSRP, Przewodniczący URSS AWF Warszawa oraz przedstawiciel Komisji Uczelni Wychowania Fizycznego w Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.
W strukturach studenckich wiodącym obszarem jego działalności był rozwój współpracy zewnętrznej oraz pozyskiwanie środków na działalność studencką. Od 2012 roku skutecznie pozyskuje środki finansowe, na realizację projektów uczelnianych i ogólnopolskich, pochodzące zarówno od firm i przedsiębiorstw, jak i z krajowych i europejskich grantów. Obecnie swoją działalność skupia na zarządzaniu projektami w środowisku akademickim oraz sektorze finansowym, pozyskując środki zewnętrzne mające na celu wspieranie rozwoju środowiska akademickiego oraz łączenia świata nauki z biznesem.